EYT son dakika! Yeni yaş sınırını açıkladı, prim gün sayısı belli oldu..!

EYT son dakika! Yeni yaş sınırını açıkladı, prim gün sayısı belli oldu..!
  • 0
  • 159
  • 10 Aralık 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri art arda yaşanmaya devam ediyor. Emekli olmak isteyen milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren açıklama geldi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıklamasına kilitlenmişti. Milyonlar ‘EYT’de yaş sınırı mı gelecek?’ sorusuna yanıt ararken, iki seçeneğin masada olduğu iddia edildi. Bakan Bilgin’in ‘en kapsamlı düzenleme’ ifadeleri dikkat çekerken, EYT’de 48-50 olarak konuşulan yaş sınırının ve 1 milyon 700 bin olan kişi sayısının daha aşağıya çekildiği konuşuluyor. Gözler kritik Kabine Toplantısı’na çevrildi. İşte haberin detayları…

EYT ile ilgili son dakika gelişmesi geldi. EYT’de yeni dönem başlıyor. Milyonlarca vatandaşın beklediği düzenleme için süreç hızlı ilerleyecek. Düzenlemenin Aralık ayının son haftası komisyon ve genel kurul ayağının tamamlanması bekleniyor. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme yeni yıl itibarıyla yürürlüğe girecek.

EYT’de yaş sınırı için meraklı bekleyiş sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in geçtiğimiz gün yaptığı “Genel Kurul’daki bütçe görüşmelerinde açıklayacağım” sözleri sonrası milyonlar adeta nefesini tuttu.

Bakan Bilgin’in EYT düzenlemesinde yaş sınırı ile ilgili açıklama yapması beklenirken, o açıklama gelmedi ama kulislerde gündem yaratacak bir iddia konuşulmaya başlandı.

Son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği EYT düzenlemesinde kadınlarda 48, erkeklerde 50 yaş olacağı iddia edilen yaş sınırının 46 ve 48’e düşeceği belirtirken, diğer bir seçeneğin de masada olduğu öğrenildi.

Öte yandan EYT’den faydalanacak kişi sayısıyla ilgili de yeni bir açıklama gelirken, tüm gözler kritik Kabine Toplantısı’na çevrildi. İşte EYT’de son dakika gelişmeleri ve tüm detaylar…

EYT düzenlemesi için artık geri sayım başladı. Bu ay içinde yasalaşması beklenen düzenleme ile yüz binlerce kişi emeklilik hayali kurarken, tüm gözler dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıklamasına kilitlemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir