Kahramanmaraştaki gizemli bina sosyal medyada gündem oldu! Züccaciye dükkanındaki tabaklar yerinden bile dahi oynamadı

Kahramanmaraştaki gizemli bina sosyal medyada gündem oldu! Züccaciye dükkanındaki tabaklar yerinden bile dahi oynamadı
  • 0
  • 140
  • 18 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kahramanmaraş Elbistan ve Pazarcık merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde bir çok bina yerle bir olmuştu. Enkaza dönen yapıların hemen yanındaki bir binanın sapasağlam ayakta kalması ve alt katındaki züccaciye dükkanındaki tabak, çatal ve bıçakların yerinden dahi oynamamış olması görenleri şaşkına çevirmişti. Sosyal medyada gündem olan o binanın müteahhidi Akın Öncül, CNN TÜRK’e özel açıklamalarda bulundu. Öncül, açıklamasında ‘Biz projeye uyduk. Elimizden geldiğince tüm ekibimizle kontak kurarak işin başında durarak, imalatımızı yapımımızı sürdürdük. Sağlam bina derken biz yapılması gerekeni yaptık.’ ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi acıya boğan depremler 10 ile ağır darbe vurmuş bir çok bina yerle bir olmuştu. Depremin merkezi olan Kahramanmaraş’ta bir çok yerleşim yeri ağır hasar görmüş binalar yerle bir olmuştu. Enkaza dönen yapıların hemen yanındaki bir binanın sapasağlam ayakta kalması ve alt katındaki züccaciye dükkanındaki tabak, çatal ve bıçakların yerinden dahi oynamamış olması sosyal medyada gündem olmuştu. Depremde ayakta kalan binanın müteahhidi Akın Öncül, CNN TÜRK’e özel açıklamalarda bulundu.

“BİZ YAPILMASI GEREKENİ YAPTIK”

Yaptığı hiçbir binanın yıkılmadığını söyleyen Öncül, “Kahramanmaraş’ta Züccaciye dükkanında tabağın bile kırılmadığı binanın müteahhiti Akın Öncül, “Tüm milletimizin devletimizin başı sağolsun. Biz projeye uyduk. Elimizden geldiğince tüm ekibimizle kontak kurarak işin başında durarak, imalatımızı yapımımızı sürdürdük. Maalesef o binanın karşısında bir bina yıkıldı.

Orası Kahramanmaraş’ın üst bölgeleri değil. Biz firma olarak Kahramanmaraş’ta faaliyetimizi sürdürüyoruz. Çok şükür ağır hasarlı bir binamız olmadı. Sağlam bina derken biz yapılması gerekeni yaptık. Bu iş bir ekip işi. Tüm bize destek olan herkese teşekkür etmeliyim. Bu iş bizim inşaat mühendisi, mimarla birlikte çalıştığımız ortak bir şekilde hareket ediyoruz.

2014 yılında yapı denetim sistemi başladı. Bundan önce de biz kendimiz yaptırıyorduk. Demir ya da beton aldığımız firmada sıkıntı çıkarsa ona göre önlemimizi alıyorduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir