Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti (BATIYAC) ziyaretinde 2023 yılının Kdz. Ereğli’nin yılı olacağını belirtti.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti (BATIYAC) ziyaretinde 2023 yılının Kdz. Ereğli’nin yılı olacağını belirtti.
  • 0
  • 138
  • 10 Aralık 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kaymakam Yapıcı ; 2023 Yılı Kdz. Ereğli’nin yılı olacak..!

 

 Haber giriş tarihi : 09-12-2022 | 13 : 01 07
 Haber güncelleme tarihi : 09-12-2022 | 13 : 01 07

BATIYAC Başkanı Sina Çıladır ve Yönetim Kurulu ve üyelerinde hazır bulunduğu ziyarette, Kdz. Ereğli’nin il olması, fakülteler kampüsü, Bozhane Limanı, Hükümet Konağı, KYK Yurdu, Dedeler Köyü mevkiine yapılması planlanan bölgesel cezaevi gibi konular gündeme geldi.

KDZ. EREĞLİ, 1989’DA FIRSATI KAÇIRMIŞ!…

Kdz. Ereğli’nin 1989’da fırsatı kaçırdığını hatırlatan Kaymakam Mehmet Yapıcı, o zamanın eli sopalı kişilerinin Ereğli’nin gelişmemesini ve küçük kalmasını istedikleri için sanayileşmenin ve gelişmenin önünü tıkadığını vurguladı.

‘YA BÜYÜRÜZ YA DA KANDİLLİ GİBİ OLURUZ’

2023 yılının Kdz. Ereğli’nin yılı olacağını belirten Mehmet Yapıcı, ‘Ya gelişiriz ve büyürüz ya da Kandilli gibi oluruz’ sözleriyle ilçenin il olma yolunda atılan adımlarda ve bulunulan girişimlerde birlik olması gerektiğine dikkat çekti.

‘BİZ ŞOV YAPMAYIZ, MEDYATİK DE DEĞİLİZ’

‘Biz şov yapmayız, medyatik de değiliz’ diyerek ilçede yapılan çalışmalarla ilgili gelişmeleri de aktaran Mehmet Yapıcı, BEÜ Kdz. Ereğli Kampüsü’nün ilk taksitinin Erdemir tarafından Kdz. Ereğli Eğitim Vakfına aktarılmasıyla kampüslerin temelini atılacağını belirtti.

‘EREĞLİ BOZHANE LİMANINDA BİR SORUN YOK’

Kdz. Ereğli Bozhane Limanı’nın da son durumunun sorulmasına ‘Aslında orada bir sorun yok. Sorun çözülecek, olumlu gelişmeler var’ diye cevaplayan Mehmet Yapıcı, gazetecilere telefonunun 24 saat açık olduğunu ifade etti.

‘BAŞKAN ÇILADIR’A SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Kaymakam Mehmet Yapıcı, BATIYAC Başkanı Sina Çıladır’ın doğum günü pastasını keserek doğum gününü kutladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Sina Çıladır, ‘BATIYAC olarak halkımızın ve kamuoyunun yararına yaptığınız başarılı çalışmaları dikkatle izliyoruz. Biz devletimizin her zaman destekçisiyiz. İlçemizde yapılan güzel işleri yazarak, programlarda anlatarak halkımıza duyurmaya çalışıyoruz. Doğru bulmadığımız, yanlış işleri de eleştiririz.’ dedi.

Ziyarette, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Ali Akça, Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Yunus Can Efe, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Erdal Uyar’da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir